chleb-z-niskim-indeksem-glikiemicznym-

Chleb dla odchudzających się i chorych na cukrzycę

W naszej ofercie jest chleb wyjątkowy, bo przeznaczony dla ludzi chorych na cukrzycę oraz tych, którzy chcą zmniejszyć swoją wagę, czyli przechodzą jakże trudny proces ograniczania jedzenia. I tu na samym wstępie pojawia się uwaga – można jeść więcej i chudnąć, gdyż proces utraty wagi niekoniecznie jest związany ze spożywaniem mniejszych ilości produktów.

Pan Michel Montignac w trakcie opracowywania diety dla siebie zauważył, że zazwyczaj pisze się o kaloriach, które dany produkt zawiera. Zgłębiając temat stwierdził, że to nie ilość kalorii ma wpływ na wzrost wagi, lecz zły dobór produktów żywieniowych. Każdemu z grupy węglowodanów przypisał indeks glikemiczny – IG, jego wielkość zależy od tego, do jakiego poziomu wzrasta poziom glukozy we krwi po spożyciu określonego produktu – im wyższy, tym bardziej jesteśmy głodni, bo następuje z wyższego pułapu jego spadek. Dlatego po zjedzeniu ciastka po chwili nadal jesteśmy głodni. Jest to oczywiście spore uproszczenie, ale na pewno bardziej zrozumiały sam mechanizm działania. Wynika z tego, że powinniśmy – nie ograniczać pożywienie, ale spożywać jak najwięcej produktów o niskim IG, które  nie spowodują gwałtownego wzrostu glukozy we krwi. Należą do nich  zielone warzywa, produkty bardziej surowe niż gotowane – np marchewka surowa ma poziom IG 30, a gotowana już 80.

Szczegółowe tabele z określeniem indeksów poszczególnych produktów łatwo znajdziesz na internecie, bo Michel Montignac w swoich poszukiwaniach osiągnął ogromny sukces, jego dieta jest zaliczana do najzdrowszych sposobów odchudzania się.

Chleb z zasady ma wysoki poziom IG, ale nam udało się stworzyć taki, którego poziom jest na tyle niski, że kwalifikuje się dla osób chorych na cukrzycę i dla osób dbających o swoją wagę.  Został o nim napisany artykuł i przeprowadzone autorskie badanie poziomu insuliny po 45 minutach od spożycia. Efekt? Poziom glukozy we krwi wzrósł o 27 mg, co jest niezmiernie korzystnym wskaźnikiem. Doświadczenie zostało opisane przez panią Sabinę Budkiewicz na portalu www.geminichojnice.pl w artykule pt. Chleb – czy na pewno niskie IG?  klik

Proponujemy więc proste śniadania z naszym chlebem – z mąki orkiszowej z pełnego przemiału z dodatkiem mąki pszennej i żytniej. Po jego spożyciu poziom glukozy nie wzrośnie wysoko.

chleb-z-niskim-indeksem-glikiemicznym-1024x681

 • Kromka chleba z niskim IG z sałatą (każdy rodzaj) i pomidorem, posypana szczypiorkiem
 • Kromka chleba z niskim IG z jogurtem lub chudym twarogiem i rzodkiewkami
 • Sałatka z kiszonych ogórków, zielonej cebulki i pomidorów z kromką chleba z niskim IG
 • Starta surowa marchewka z winnym jabłkiem wymieszana z jogurtem, podana z kromką chleba z niskim IG

Nasz chleb został wysoko oceniony, ale ciekawi jesteśmy twojej opinii. Jeśli możesz, to napisz o swoich odczuciach smakowych i efektach w odchudzaniu, jeśli takie podejmiesz. Interesuje nas też to, czy osoby z problemami cukrzycowymi są zainteresowani jego spożywaniem. Dla wszystkich jeszcze mało przekonanych proponujemy zakup chleba w bardzo niskiej cenie i wypróbowanie jego walorów wspomagających i smakowych.

Promocja:

18 grudnia zapraszamy do naszych sklepów – chleb w  jednodniowej promocji! W tym dniu możesz zamiast 4,90 zł zapłacić za niego 2,70 zł.

 

Bibliografia:
www. geminichojnice.pl – Sabina Budkiewicz: Chleb – czy na pewno niskie IG?  klik
Michel Montignac: Jeść, aby schudnąć

 

 

 

 

2 myśli nt. „Chleb dla odchudzających się i chorych na cukrzycę

 1. Freshlife

  Bardzo ciekawy opis produktu. Próbowałem waszego chleba. oceniam go na 5+ I tu moje pytanie: Czy wasze produkty będą w najbliższym czasie dostępne w Bydgoszczy? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  1. Adam Lemańczyk

   Niestety w najbliższej przyszłości nie planujemy otwarcia sklepu w Bydgoszczy. Nasza firma jednak nie przestaje się rozwijać i być może kiedyś pojawimy się również w Pana okolicach. Tymczasem dziękujemy za pozytywna ocenę produktu i zapraszamy zawsze jak Pan będzie w okolicy do naszych sklepów.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *