Dom chleba w Chojnicach

_DSC9433

Chojnice, Al. Bayeux 12. Otwarcie sklepu firmowego Bagietki – godz. 6.00. Nie starczyło mi determinacji, by o tak wczesnej porze zajrzeć do Domu chleba. Poczekałam na chwilę, gdy promienie słońca odważnie już zaglądnęły do sklepu pełnego pieczywa i ludzi. Zdążyłam jeszcze dojrzeć równiutko poukładane bochenki na półkach, od koloru pszenicy do brązu, omączone, osypane, popękane, gładkie – kuszące kolorem, fakturą, dodatkami i – zapachem. Rozkroisz chrupiącą skórkę, weźmiesz w dłoń kromkę, powąchasz i poczujesz to, co czujesz zawsze, gdy masz w ręce chleb – zwykły, niezwykły posiłek milionów ludzi. I gdziekolwiek by nie był pieczony, wszędzie kojarzy się z tym samym – ciepłem i domem. W Polsce dodatkowo ma tę wielką zaletę, że jest bardzo smaczny. Taki właśnie jest też chleb Bagietki – po prostu pyszny. Możesz wybrać ten, na który zazwyczaj się decydujesz albo spróbować nowości, które nam proponują piekarze.  Może tym razem zdecydujesz się na chleb wieloziarnisty? Co wybierzesz?

Różne rodzaje bułek

Różne rodzaje bułek

Na miejscu są wypiekane bułki

Na miejscu są wypiekane bułki

Pieczywo szybko znika z półek, puste miejsca są uzupełniane świeżymi wypiekami. Przybywają kolejni, w większości już stali klienci, którzy polubili bagietkowe wypieki i nie przeszkadza im stanie w kolejce, bo nade wszystko cenią sobie dobry smak tego, co najbardziej polskie – chleba. Zresztą stanie w kolejce mija na rozmowach ze znajomymi, uściskach dłoni, uśmiechach. Szybka i miła obsługa pań, przyjazne światło lokalu – jednego z pierwszych w Chojnicach i okolicy  o tak nowoczesnym i pięknym wystroju sprawia, że nie chce się opuścić tego miejsca tak od razu.

dch

Ja też kuszę się na niezwykły smak ekskluzywnej kawy Vergnano i ciastko, które może być też dobrym, słodkim śniadaniem. A co mi tam, w końcu w serniku jest ser, a ser jest zdrowy, prawda? Siadam przy jednym z kilku stolików, piję  cappucino, jem moje pyszności i rozglądam się po lokalu. Tak więc wyglądają nowoczesne sklepy piekarnicze. Nie tylko zakupy w pięknym wystroju, ale i nieśpieszna kawa, rozmowy ze znajomymi, zapach chleba przenoszony do domu. Ten klimat sprawia, że chcesz tu wrócić jeszcze raz, by znowu poczuć tę chwilę, kiedy zakupy stają się radosną chwilą, na którą się czeka.

Kawa Vergnano jest naprawdę pyszna

Kawa Vergnano jest naprawdę pyszna

bagietka, chojnice, al. bayeux

Ciastko do kawy? Proszę, oto są.

_DSC9508

 

Do domu zabieram bagietki planując zjeść ją na drugie, już nie słodkie śniadanie i na później – chleb z jak największą ilością ziaren, mój ulubiony, wieloziarnisty.  A ty, czy masz swój ulubiony chleb z „Bagietki?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *