zdobienie tortów

Zdobienia tortów urodzinowych dla dzieci

Zwyczaj obchodzenia urodzin liczy sobie wiele lat, jego początki można znaleźć już w starożytności, ale wówczas skupiano się tylko na obchodzeniu samego momentu narodzin, jako objawienia cudu oraz organizowano wielką fetę z okazji urodzin ważnych osobistości. Nie każdy celebrował swoją prywatną uroczystość, dopiero wraz z rozwojem cywilizacji nastąpiła zmiana w zakresie obyczajów.

Dacie urodzin przypisywano wielkie znaczenie, ustawiano horoskopy, które mówiły o przyszłości dziecka w zależności od układu gwiezdnych konstelacji. Wysoka śmiertelność niemowląt przyczyniała się też do odbywania praktyk magicznych, składania ofiar ze zwierząt, obecności i życzeń życzliwych osób oraz obdarowywania amuletami przynoszącymi szczęście. Wierzono, że każdy przychodzi na świat z opiekuńczym duchem, który towarzyszy mu przez całe życie i wraz z nim umiera. W starożytnym Rzymie była to postać Geniusza, dla kobiet Junony. W mitologii nordyckiej taką postacią jest Fylgia, w słowiańskiej Dola, w egipskiej Ka, w chrześcijaństwie Anioł Stróż. To właśnie duchy opiekuńcze czczono oddając im hołd w dniu narodzin człowieka.

Chrześcijaństwo początkowo potępiało obchodzenie urodzin jako oznaki pychy i zarozumialstwa. Przeciwstawiano temu kultywowanie dnia św. patrona, czyli obchodzenie imienin. Z czasem jednak nastąpiło wymieszanie kultur i zwyczaj obchodzenia urodzin stał się jedną z najczęstszych tradycji rodzinnych. W naszym kraju urodziny obchodzą zwłaszcza dzieci. Jest to zazwyczaj mała uroczystość, w czasie której wraz z zaproszonymi gośćmi solenizant zdmuchuje świeczki ustawione na torcie mając w myśli życzenie, które powinno się spełnić.

tort urodzinowy

W czasie organizowania uroczystości urodzinowej bardzo ważne jest, by solenizant czuł się darzony miłością bliskich mu osób, stąd też pojawiają się prezenty, szczególne dania oraz obowiązkowo wkracza tort z dekoracją, która nawiązuje do ulubionych bajek dziecka lub też jego pasji. W czasie pobytu w cukierni Bagietki miałam okazję podpatrzeć, jak panie przygotowują ozdoby na torty lepiąc je z cukierniczej masy. Pod ich palcami powstawały krowy, tygrysy, czarownice, misie, baletnice, korony,   kwiaty i wiele innych akcesoriów, które będą służyć do ozdoby tortów.

zdobienie tortów

 

Wszystko po to, by dzień urodzin był dla dziecka niezapomnianym przeżyciem, by zawsze pamiętało o tym, że dla najbliższych mu osób jest kimś wyjątkowym. Świadczyć ma o tym nie tylko atmosfera pełna miłości do solenizanta, ale również piękny tort, na którym zapalone świeczki symbolizują niezwykłość chwili, kiedy przyszło na świat.

zdobienie tortów

 

Zastanów się więc, co lubi twój syn czy córka i wybierz dekorację, którą się zachwyci i sprawi, ze tort będzie wspaniałym podkreśleniem pięknego jubileuszu. Wybierając rodzaj tortu pamiętaj o tym, że niektóre z nich zawierają alkohol. Szczegółowych informacji udzielą ci panie ekspedientki z sieci naszych sklepów i posłużą radą, który tort wybrać. A tymczasem zapraszam do oglądnięcia katalogu z naszymi tortami dla dzieci.

1 11a 12a (1) 12b 12a 24a 25a
Warning: PHP Startup: failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 431

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 437

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 437
36 45a _DSC9793 _DSC9783 01 (2) 47 46 45 44 43 42 41 40 38 37 35 34 33 32 31 30 29 28
« 1 z 2 »

Możesz też zainteresować się naszymi nowymi deserami w pojemniczkach. Osobiście miałam okazję je spróbować, są pyszne i delikatne.

desery dla dzieci

A może kolorowe cupcake staną się ozdobą stołu urodzinowego?

cupcake

Wszystkiego, co radosne i piękne dla małych solenizantów życzy Bagietka. 🙂

zdobienie tortów

 

 

2 myśli nt. „Zdobienia tortów urodzinowych dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *