Dom chleba w Bytowie

 

Jedna z wielu alei klonowych w Borach Tucholskich

Jedna z wielu alei klonowych w Borach Tucholskich

Mieszkam na południu Polski i dla mnie każde miasteczko z części północnej jest wyjątkowe dzięki innym drogom i charakterystycznemu budownictwu. Nadal mam w pamięci obrazy dróg pełnych złotych tuneli drzew, przez które przejeżdżaliśmy, by dotrzeć do Bytowa. Słońce ślizgało się po klonowych liściach, a mnie było troszkę żal, że u nas wycięto drzewa przy drodze, że nasza jesień przybiera barwy mniej radosne, jest więcej brązu i zszarzałej zieleni. Tak więc szerokim szpalerem rozświetlonych klonów dotarliśmy do Bytowa, turystycznego miasteczka na Pojezierzu Bytowskim.

Zamek w Bytowie, Źródło: Wikipedia

Zamek w Bytowie, Źródło: Wikipedia

To tutaj, przy ul. Wojska Polskiego powstał kolejny Dom chleba – sklep piekarniczy z kawiarnią i wi-fi. Miałam przyjemność uczestniczenia w pracach dokończeniowych sklepu. Widziałam wielką dbałość o szczegóły, o to, by klientom było wygodnie i dostatecznie jasno, by byli obsługiwani w przyjaznej atmosferze. Wieszano jeszcze drobiazgi, które nadawały właściwy ton kawiarni, sprawiały, że przebywanie w lokalu stawało się przyjemnością.

Wnętrze kawiarni

Wnętrze kawiarni

Takie też było pierwotne założenie powstawania domów chleba. Miały powstać miejsca, gdzie klient nie tylko dokona zakupów, ale również będzie mógł umówić się na kawę i ciasto, czy też po skończonych zakupach zechce przeczytać gazetę w ciepłej atmosferze sklepu. A jak trafi na godzinę porannego dostarczania pieczywa, to ma szansę na przebywanie w otoczeniu najpiękniejszych perfum świata – w zapachu świeżego chleba. Może spróbujesz nowych smaków chleba – są sprzedawane na kromki – wieloziarniste, żytnie, orkiszowe – zdrowie w kromkach.

Bagietkowe wypieki piekarnicze

Bagietkowe wypieki piekarnicze

Na zakończenie łyk wspaniałej kawy Vergnano i babeczka marcepanowa. Degustacja, ploteczki, omawianie planów na jutro i słońce zachodzące, ciemność za oknami. Cóż trzeba opuścić to piękne miejsce, zostawiamy je w rękach uśmiechniętych pań. Weźcie od nich ten uśmiech na dobry początek dnia. Panie nie tylko potrafią być miłe, mają jeszcze jedną umiejętność – doskonale parzą kawę. Przetestowałyśmy. 🙂

dom chleba w szczecinkuOprócz wspaniałej kawy i babeczek, ciastek, muffinek proponujemy lody własnej produkcji – efekt naszej wielomiesięcznej pracy nad recepturami i jakością. Oprócz smaków tradycyjnych może skusicie się na lody o smaku czarnego bzu, czy lemon pie. Ciekawi jesteśmy waszych odczuć. Możecie nie tylko skosztować lodów gałkowych, ale też przystroić je w pucharku bitą śmietaną, orzechami, sosami, bezą, owocami – czyli zasiąść do lodowej uczty. Nie tylko desery lodowe, również mrożone kawy i herbaty mogą w czasie upalnego lata skutecznie ochłodzić nasze ciała. Smaki lodowe znajdziesz tutaj, desery tutaj. Kawy i napoje tutaj. Artykuł o naszych lodach klik, artykuł o naszych kawach klik.

 

desery lodowe

Deser lodowy z sosem czekoladowym

Czarna, mrożona herbata

Czarna, mrożona herbata

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *